Godność i samodzielność

 

Szlachetna Paczka jest akcją charytatywną o charakterze pomocy bezpośredniej w której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Projekt ten jest realizowany od roku 2000 przez Stowarzyszenie Wiosna. Darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka może zostać każda zainteresowana osoba. Darczyńcy często łączą się w grupy, w których razem przygotowują paczkę.

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy i pracownicy naszego Domu dołączyli do ludzi o wielkim sercu i postanowili pomóc najbardziej potrzebującym. 24 listopada Rada Mieszkańców podjęła jednogłośnie decyzję o uczestnictwie w akcji Szlachetna Paczka. Na spotkaniach Zespołów Opiekuńczo – terapeutycznych o akcji zostali poinformowani pozostali mieszkańcy Domu, którzy z wielkim entuzjazmem zadeklarowali chęć wsparcia akcji.

Zespół zajmujący się akcją Szlachetna Paczka dokonał wyboru rodziny dla której przeznaczona będzie pomoc.

W dniach 13-14 grudnia 2014 r. nastąpi przekazanie darów zebranych podczas akcji do bazy na ulicy Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim.

 

Zespół zajmujący się akcją Szlachetna Paczka dokonał wyboru rodziny, dla której przeznaczona będzie pomoc.

Pomagamy Pani Marioli, która opiekuje się dorosłym synem Panem Jarkiem. Pan Jarek w wyniku pobicia doznał urazu czaszkowo – mózgowego w związku z czym jego życie i życie najbliższych zmieniło się diametralnie – obecnie wymaga stałej opieki osób trzecich. Pani Mariola, by zając się synem częściowo zrezygnowała z pracy i pracuje na pół etatu. Mimo trudnej sytuacji, w której lekarze nie dawali szans na poprawę, rodzina się nie poddała. Najważniejsze potrzeby rodziny to środki higieniczne, bielizna osobista dla Pana Jarka i wyposażenie mieszkania w pościel gdyż są to potrzeby niezbędne aby zadbać o czystość przy leżącym trybie życia.

Oprócz potrzeb wskazanych przez rodzinę nasi podopieczni chcieli przekazać odrobinę magii świąt i świątecznego nastroju. W paczkach znalazły się także własnoręcznie wykonane (w ramach zajęć terapii) ozdoby świąteczne tj.: świeczniki, bombki ze sklejki, ozdoby wykonane metodą decoupage i inne. Biorąc udział w Szlachetnej Paczce pomogliśmy nie tylko rodzinie ale także naszym podopiecznym – obudziła się w nich chęć pomocy oraz radość z dzielenia się i bycia potrzebnym dla innych.

Dnia 13 grudnia Pani Dyrektor z mieszkańcami zawieźli paczki do siedziby Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim. Za rok też będziemy pomagać …

 

 


 

 

 


 

 

Wszystkie ogłoszenia o przetargach i zamówieniach publicznych zamieszczane są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej

http://dpsszpegawsk.mojbip.pl/