Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku - KOMUNIKAT NR 4/2021 z dnia 22.10.2021 r. DYREKTORA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZPĘGAWSKU

Informacje

Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

KOMUNIKAT NR 4/2021 z dnia 22.10.2021 r. DYREKTORA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZPĘGAWSKU

w związku z otrzymaniem zaktualizowanych rekomendacji MRiPS, MZ i GIS dla domów pomocy społecznej przyjmujemy do stosowania:

 MIESZKANIEC ZASZCZEPIONY

 1. Mieszkaniec zaszczepiony przeciwko COVID - 19 ma umożliwioną aktywność poza terenem placówki przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
 2. Mieszkaniec zaszczepiony ma możliwość spotkań z osobami odwiedzającymi (zaszczepionymi przeciwko COVID–19) przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego.
 3. Mieszkaniec zaszczepiony ma możliwość odwiedzin przez osoby niezaszczepione, które posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przez dniem odwiedzin i posiadają dokument potwierdzający wykonanie testu w tym terminie lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 od którego nie upłynęło mniej niż 11 dni a nie więcej niż 180 dni, przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego.
 4. Mieszkaniec zaszczepiony może być odwiedzany przez maksymalnie dwie osoby jednocześnie, odwiedziny mogą trwać nie dłużej niż 1 godzinę.

MIESZKANIEC NIEZASZCZEPIONY

 1. Mieszkaniec niezaszczepiony przeciwko COVID – 19 ma umożliwione odwiedziny na terenie Domu przez gości, którzy są zaszczepieni i niezaszczepieni przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego (osoba odwiedzająca bez objawów infekcji, dezynfekcja rąk, maseczka zakrywająca usta i nos, zachowanie dystansu nim 1,5 m odległości).
 2. Mieszkaniec niezaszczepiony ma możliwość odwiedzin przez osoby niezaszczepione, które posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przez dniem odwiedzin i posiadają dokument potwierdzający wykonanie testu w tym terminie lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 od którego nie upłynęło mniej niż 11 dni a nie więcej niż 180 dni, przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego.
 3. W przypadku mieszkańca niezaszczepionego preferowana forma odwiedzin jest na zewnątrz – na świeżym powietrzu.
 4. Mieszkaniec niezaszczepiony może być odwiedzany przez maksymalnie dwie osoby jednocześnie, odwiedziny mogą trwać nie dłużej niż 30 minut.

ODWIEDZINY

 1. Odwiedziny umawiane są telefoniczne lub osobiście i rejestrowane są na kartach odwiedzin.
 2. Odwiedziny odbywają się w pokoju gościnnym.
 3. Odwiedziny odbywają się w dni powszednie od 9.00 do 15.00, w wyjątkowych sytuacjach w soboty i niedziele od 10.00 do 15.00.

PRACOWNICY DOMU

 1. Pracownicy Domu zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa w miejscu pracy.

Banery/Logo