Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

O nas

Artykuły

 • O nas

  Szpęgawsk to mała miejscowość leżąca pośród jezior i lasów Kociewia - jednego z najpiękniejszych regionów Pomorza. Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku położony jest na trasie Starogard Gd. - Tczew, która umożliwia dogodną komunikację z większymi ośrodkami naszego województwa.

  Dom otoczony jest pięknym, zabytkowym parkiem o powierzchni 5 ha. Zabudowania mieszkalne obejmują dwa dwupiętrowe pawilony oraz zabytkowy dworek.

  Nasza placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. Przebywają w niej zarówno mężczyźni jak i kobiety - ogółem 216 osób.

  Dom Pomocy dysponuje pokojami 1,2 i 3 osobowymi oraz 4 osobowymi pokojami dla osób leżących. Placówka zatrudnia 135 pracowników. W skład kadry specjalistycznej wchodzą m.in.: instruktorzy terapii zajęciowej, pracownicy socjalni, psycholog, logopeda, rehabilitant, opiekunowie, pielęgniarki, sanitariuszki i pokojowe.

  Dom prowadzi współpracę z innymi domami w województwie i na terenie kraju oraz z organizacjami pozarządowymi tj. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym, Stowarzyszenie Górki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych CORDIS.

   

  Zdjęcia Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku

   

  Naszym mieszkańcom zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarsko - medyczną, ponadto oferujemy szeroką gamę zajęć terapeutycznych (tj. arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia, terapia behawioralna, zajęcia w Sali Doświadczania Świata itp.) oraz wiele ciekawych zajęć kulturalno-oświatowych dostosowanych od indywidualnych możliwości i zainteresowań.

  Czytaj Więcej o: O nas

Banery/Logo