Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku - Oferta usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

Informacje

Dom Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

Oferta usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

Artykuły

 • Oferta usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

  Naszą misją jest wspólne dbanie o godność mieszkańców i dążenie do niezależności każdego człowieka.

  Dom Pomocy Społecznej Szpęgawsku jest jednostką organizacyjną powiatu starogardzkiego.
  Działa w formie jednostki budżetowej o zasięgu ponadgminnym.
  Dom Pomocy Społecznej w latach 2004 – 2006 został całkowicie zmodernizowany , osiągając standardy unijne.
  Decyzją Nr 10/2007 z dnia 15.02.2007 r. Wojewody Pomorskiego otrzymał zezwolenie na prowadzenie Domu na czas nieokreślony.
  Regulamin Organizacyjny Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku Zarządzenie Nr 43/271/2012 został przyjęty w dniu 25.01.2012 r. Uchwałą Zarządu Powiatu Starogardzkiego, określa strukturę organizacyjną i szczegółowy zakres działań.
  Dom świadczy usługi na poziomie obowiązującego standardu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu niepełnosprawności intelektualnej i choroby psychicznej.
  Placówka świadczy usługi : bytowe, opiekuńcze i wspomagające w zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb i możliwości mieszkańców.
  Dom umożliwia i organizuje korzystanie mieszkańcom ze świadczeń przysługujących z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
  Dom zapewnia swoim mieszkańcom całodobową opiekę ( w tym pielęgniarką ) , zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających na poziomie obowiązującego standardu.
  Organizacja Domu - zakres i poziom świadczonych usług uwzględniają w szczególności: wolność , intymność , godność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz stopień fizycznej i psychicznej sprawności .
  Dom zatrudnia osobę posiadającą umiejętności komunikowania się w języku migowym w stopniu podstawowym.

  Czytaj Więcej o: Oferta usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej im. dr. Józefa Marcelego Kopicza w Szpęgawsku

Banery/Logo